Wycena

Transport Międzynarodowy

Czym jest transport międzynarodowy?

Transport międzynarodowy jest usługą polegającą na przewożeniu towarów drogą lądową, morską lub powietrzną pomiędzy granicami różnych państw. Tego terminu nie używa się określając transport ładunków między krajami należącymi do Unii Europejskiej (jest to transport wewnątrzwspólnotowy). Jest to termin szeroki obejmujący swoim znaczeniem przewóz różnego rodzaju ładunków odpowiednio przystosowanymi do tego celu pojazdami.

Rodzaje transportu

Wyróżniamy trzy podstawowe typy transportu : morski, lądowy i powietrzny.

Transport lądowy jest to przewożenie towarów z miejsca załadunku do miejsca przeznaczenia drogą lądową. Może to być transport samochodowy lub kolejowy. 

Rodzaje transportu możemy określić również na podstawie tego, jaki jest rodzaj ładunku. Wyróżniamy tutaj między innymi transport drobnicowy, wielkogabarytowy, masowy (bulk cargo) oraz specjalny ( np. wrażliwy na czynniki zewnętrzne, delikatny).

Oferta naszej firmy

Nasza firma specjalizuje się głównie w przewozie towarów komercyjnych Szczególną wagę przykładamy do spełnienia wszelkich norm dotyczących przewozu wewnątrzwspólnotowego ( między państwami członkowskimi Unii Europejskiej). Zapewniamy gwarancję w ramach wszystkich regulacji prawnych określających wytyczne dotyczące transportu międzynarodowego. 

Nasza oferta ostatnio rozszerzona została również o transport mienia przesiedleńczego. W ramach tego transportu oferujemy usługi dotyczące przewozu rzeczy osobistych takich jak :

  • osobiste rzeczy domowników
  • rzeczy zwykłego użytku codziennego
  • narzędzia potrzebne do wykonywania zawodu
  • umeblowanie

W ramach naszych usług oferujemy przewóz towarów w zakresie:

  •  FTL (Full Truck Load) - w przypadku, kiedy pojazd jest całkowicie zagospodarowany (załadowany, obciążony)
  • LTL (Less Than Truck Load) - tak zwany ładunek częściowy

W trosce o najwyższą jakość usług, na życzenie naszych klientów zajmujemy się formalnościami związanymi z odprawą celną towarów zarówno na terenie Unii Europejskiej jak i państw znajdujących się poza nią (Ukraina, Serbia, Norwegia czy Rosja). Zapewniamy również dodatkowe ubezpieczenia towarów, w zależności od potrzeb oraz oczekiwań naszych klientów .

Lobi Transport

Nasze Usługi

Wycena

Spedycja drogowa

Usługa w zakresie transportu drogowego, polegająca na organizacji przewozu z określonego  punktu A do punktu B.

Transport drogowy

Przewóz towarów drogą lądową za pomocą różnego rodzaju pojazdów dostosowanych do rodzaju transportowanego ładunku.

Transport ADR

Dziedzina transportu zajmująca się przewozem środków łatwopalnych, promieniotwórczych i specjalistycznych.

Spedycja drogowa

Usługa w zakresie transportu drogowego, polegająca na organizacji przewozu ładunku z określonego  punktu A do punktu B.

Transport cysternami

Spedycja i transport materiałów płynnych i półpłynnych.

Transport gabarytowy i ponadgabarytowy

Przewóz ładunków przekraczających dopuszczalne normy.

Potrzebujesz pomocy?

Kontakt
Wyślij zapytanie

Nasza flota

Nasza firma realizuje usługi transportowe w oparciu o własną flotę obejmującą transport ciężki (pojazdy o masie większej niż 3,5 tony DMC) oraz transport lekki (pojazdy o masie niższej niż 3,5 tony DMC) . Współpracujemy również z przewoźnikami kontraktowymi. 

Umożliwiamy przewóz towarów wrażliwych na czynniki zewnętrzne. Dysponujemy  zestawami z naczepami z temperaturą otoczenia oraz naczepami z możliwością kontroli temperatury ( technologia Multi Temperatura oraz Doppel Stock)

W skład wyposażenia naszych naczep wchodzą maty przeciwpoślizgowe, stop bary (belki zabezpieczające towar). W celu jak najlepszego zabezpieczenia ładunku posiadamy również pasy umożliwiające przypięcie towaru. 

Naczepy z temperaturą otoczenia dają możliwość załadunku zarówno górą jak i bokiem, wyposażone są w technologię XL code oraz Coilmulde.

Przykładowa przestrzeń ładowna, jaką możemy zaoferować w przypadku busa to 4,20 x 2,2 x 2,4 m. 

 

" Przykładowe wymiary dla pojazdów ciężarowych podlegają krajowym regulacjom.W przypadku TIRa całkowita długość zespołu pojazdów to 22 m (powyżej tej długości wymagane jest specjalne zezwolenie). Maksymalna szerokość nie powinna być większa niż 3 m. Maksymalny nacisk na oś napędową jest zależny od rodzaju dróg, którymi porusza się pojazd. "

 

Zdajemy sobie sprawę, jak ważna dla nas wszystkich jest troska o środowisko. Z tego powodu dokładamy wszelkich starań, aby optymalizować emisję CO2, ograniczać puste przebiegi, korzystać z nowych technologii oraz dbać o jakość sprzętu poprzez regularne kontrole pojazdów. Nasza flota jest dodatkowo wyposażona w system inteligentnego pokonywanie wzniesień oraz system niezależnego ogrzewania postojowego. Ponadto opieramy się głównie na pojazdach z normą emisji Euro VI oraz wyposażonych w telematykę .

Regulacje prawne

Podstawowym dokumentem, na podstawie którego świadczymy nasze usługi to konwencja CMR . Jest to konwencja podpisana w 1956 r. w Genewie określająca przepisy dotyczące przewozów towarów w celach zarobkowych w ruchu międzynarodowym. Jeśli kraj nadania i kraj docelowy nie jest stroną konwencji CMR opieramy się na wewnętrznych regulacjach prawnych obowiązujących na terenie danego państwa. Przykładowe dokumenty, do których należy się odnosić w poszczególnych krajach to :

  • Francja  - Dekret nr 99-269 z dnia 6 kwietnia 1999 r. – dotyczący umów przewozu

  • Niemcy - Güterkraftverkehrsgesetz (GüKG) - ustawa o towarowym transporcie drogowym
  • Hiszpania  - Ustawa 15/2009 z dnia 11 listopada 2009 r. o umowie przewozu (BOE 11.12.09 - LCTT)

Nasze cele

Podstawowym celem naszej firmy jest świadczenie usług transportu między różnymi krajami ze Wspólnoty Europejskiej lub poza nią. Zależy nam na bezpiecznym i efektywnym (zarówno pod względem czasu jak i śladu pozostawionego na środowisku) dostarczeniu towarów z miejsca załadunku do miejsca docelowego. Dbamy o indywidualne podejście do klientów oferując bogatą flotę spełniająca wymagania pod względem emisji dwutlenku węgla, pod względem rodzaju ładunku, który przewozimy, jego odpowiednim zabezpieczeniu jak i pod względem najnowocześniejszych technologii używanych w naszych pojazdu. Zależy nam, aby zespół kierowców, których zatrudniamy był wysoko wykwalifikowany oraz przeszkolony pod względem efektywności jazdy. Zapewniamy warunki odpowiednie dla towarów wrażliwych na temperatury, dajemy możliwość przewozu towarów wielkogabarytowych jak i drobnicowych. Jesteśmy świadomi przepisów obowiązujących na terenie krajów, do których dostarczamy towary. Oferujemy klientom dodatkowe usługi w postaci załatwiania niektórych formalności związanych z opłatami celnymi lub możliwość doubezpieczenia towarów. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą lub bezpośredniego kontaktu.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram