Transport
Drogowy

Rodzaje transportu drogowego

Podział transportu drogowego należy zacząć od najszerszego podziału, ze względu na miejsce docelowe do którego zmierza transportowany przedmiot. Jeżeli transport odbywa się pomiędzy miastami wewnątrz kraju, mamy doczynienia z transportem krajowym. Podobnie jest z transportem wewnątrzwspólnotowym i międzynarodowym. Każdy kategoria jest oczywiście normowana przez inne akty prawne.

Kolejny podział jest związany z przedmiotem transportu. Jeżeli transportowani są ludzie miamy doczynienia z transportem osób. Po przeciwnej stronie znajduje się transport towarów. Warto również wspomnieć o transporcie multimodalnym i intermodalnym. Choć w przypadku tego pierwszego transport drogowy stanowi część całego ciągu transportowego.

Transport LTL

Transport LTL to tak zwany ładunek częściowy w transporcie w pojeździe ciężarowym. Często stosuje się w momencie gdy pojazd nie jest w pełni załadowany, a pojazd jest w trakcie doładowywany tak żeby transport był opłacalny.

Transport FTL

Transport FTL mamy z nim do czynienia wtedy gdy pojazd transportuje jeden ładunek i jest w pełni załadowany – co nie oznacza, że musi być w pełni obciążony.

Transport drobnicowy

Mówimy o nim wtedy, gdy przewoźnik transportuje ładunki częściowe (LTL). Na taki ładunek mogą składać się produkty, które mają opakowania własne lub zbiorcze. Często są to małe produkty, towary przetworzone, wyroby już gotowe. Przy takich transportach bardzo istotny jest odpowiedni ostrożny załadunek takich ładunków, ponieważ często bywają delikatne – nieodpowiedni załadunek może grozić uszkodzeniem transportowanych towarów. Takie ładunki cechuje również niewielka masa i zróżnicowane kształty. Przy transporcie drobnicowym występuje również duże rozproszenie zleceniodawców i odbiorców towaru. Dzięki dużemu doświadczeniu potrafimy odpowiednio zoptymalizować transporty w taki sposób by ich opłacalność była maksymalna, a jednocześnie by transport był bezpieczny. Posiadamy ubezpieczenie OCP oraz dodatkowo płatne ubezpieczenie CARGO.

Transport ekspresowy

Transport wykonywany busami do 3,5T DMC – choć nie tylko. Mogą być do realizacji takiego transportu angażowane większe jednostki, natomiast im większa jednostka tym transport jest dłuższy. Dużą zaletą tej formy transportu jest czas w jakim realizowana jest przesyła. W ramach 24h jestesmy w stanie przejechać znacznie więcej niżeli ciągnik siodłowy. Pojazdy do transportu mogą być wyposażone w windę, agregat chłodniczy – wtedy mamy do czynienia z pojazdem chłodnią. Transport ekspresowy busami do 3,5T DMC wykorzystywany przez mocno wyspecjalizowanych producentów z przemysłu metalurgicznego czy włókienniczego. Z tej formy przewozu towarów korzysta również często branża odzieżowa.

Transport ADR

Transport LTL to tak zwany ładunek częściowy w transporcie w pojeździe ciężarowym. Często stosuje się w momencie gdy pojazd nie jest w pełni załadowany, a pojazd jest w trakcie doładowywany tak żeby transport był opłacalny.W ramach transportu drogowego przewożone są materiały niebezpieczne w ramach umowy o transporcie materiałów niebezpiecznych ADR. Są to wszelkie materiały, które mogą być niebezpieczne dla środowiska, zdrowia i życia ludzkiego lub dla mienia. Są to np gazy łatwopalne, toksyczne, paliwa, materiały utleniające, itp.

Transport ponadgabarytowy

Transport ponadgabarytowy to taki transport gdzie przewożone towary przekraczają swoją masą lub wymiarem normy ustalone dla transportu drogowego. Dlatego też nazywany jest również transportem ponadnormatywnym, czy nienormatywnym. Taki transport wymaga odpowiedniej dokumentacji, przeprowadzany jest przez wyspecjalizowanych kierowców odpowiednio dobranymi do potrzeby naczepami. Transport taki odbywa się przy eskorcie pilota po ściśle przygotowanej dla takiego transportu trasie. Może wymagać usuwania oznakowania drogowego, różnego rodzaju ekspertyz co do wytrzymałości nawierzchni po której transportowany ma być towar nienormatywny.
Posiadamy wieloletnie doświadczenie w transporcie ponadgabarytowym. Świadczymy rzetelne i niezawodne usługi transportowe oraz spedycyjne. Podczas transportu utrzymujemy nieustannie kontakt z kierowcami jak i służbami eskortującymi pojazd, dzięki czemu posiadamy ciągłą kontrolę sytuacji, co przekłada się na skuteczność transportu. Transport ponadgabarytowy realizujemy zarówno na terenie kraju, jak i za granicą. Dbamy o to, aby pojazdy wykonujące transport posiadały wymagany stan techniczny i odpowiednie narzędzia do zabezpieczenia towaru, który zawsze jest ubezpieczony.

Do transportu ponadgabarytowego wykorzystujemy pojazdy takie jak lawety i platformy niskopoziomowe.

Z dbałością o każdy szczegół i zdobyte doświadczenie podczas transportów ponadgabarytowych doskonale wiemy jak zabezpieczyć towar oraz co jest niezbędne do przeprowadzenia bezpiecznego frachtu. Posiadamy własne ubezpieczenie towaru oraz posiadamy możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia jeżeli istnieje taka potrzeba.
Lobi Transport

Nasze Usługi

Wycena

Spedycja drogowa

Usługa w zakresie transportu drogowego, polegająca na organizacji przewozu z określonego  punktu A do punktu B.

Transport drogowy

Przewóz towarów drogą lądową za pomocą różnego rodzaju pojazdów dostosowanych do rodzaju transportowanego ładunku.

Transport ADR

Dziedzina transportu zajmująca się przewozem środków łatwopalnych, promieniotwórczych i specjalistycznych.

Spedycja drogowa

Usługa w zakresie transportu drogowego, polegająca na organizacji przewozu ładunku z określonego  punktu A do punktu B.

Transport cysternami

Spedycja i transport materiałów płynnych i półpłynnych.

Transport gabarytowy i ponadgabarytowy

Przewóz ładunków przekraczających dopuszczalne normy.

Potrzebujesz pomocy?

Kontakt
Wyślij zapytanie