Transport 
cysternami

Jedną z gałęzi transportu drogowego jest transport cysternami. Bardzo często tego typu przewóz kojarzony jest z transportem ADR - czyli konwencją dotyczącą transportu substancji niebezpiecznych.

Pod przepisy wynikające z tego aktu prawnego podlega również przewóz paliwa - głównie ze względu na swoją łatwopalność.

Cysterny dopuszczone do przewozu materiałów niebezpiecznych muszą spełniać wyśrubowane normy, regularnie przechodzić kontrole techniczne, natomiast ich załoga musi przejść szczegółowe szkolenia potwierdzone odpowiednią dokumentacją. Cysterny takie należy również specjalnie oznakować w widoczny sposób. Sam załadunek musi być precyzyjnie wykonany. Najczęściej trzeba pamiętać w takim wypadku o pozostawieniu pustych przestrzeni, które służą za bufor bezpieczeństwa przy materiałach mogących ulec rozprężeniu.

Bardzo często cysterny sprawdzają się najlepiej do przewozu gazów, materiałów łatwopalnych czy żrących, jednak ogromne możliwości tych pojazdów pozwalają na wiele więcej.

Ich duża pojemność sięgająca nawet kilkudziesięciu tysięcy litrów, dobre warunki techniczne czy zapewnienie termoizolacji sprawiają, że cysternami z powodzeniem przewozić można również produkty spożywcze zarówno w formie płynnej (alkohol, mleko, miód) jak i stałej czy środki chemiczne, które nie noszą miana niebezpiecznych. Jeżeli zależy nam na zapewnieniu sterylnych warunków i ograniczeniu wpływu czynników zewnętrznych na produkty warto wybrać specjalnie przystosowane do tych celów cysterny. Dzięki temu mamy gwarancję, że towar w krótkim czasie i nienaruszonym stanie dotrze do odbiorcy.
Nasza firma przykłada dużą wagę do dbałości o produkt oraz warunki przewozu, a także do odpowiedniego zabezpieczenia towaru podczas jazdy.W zależności od naszych potrzeb do transportu wykorzystywane są cysterny jednokomorowe - dedykowana do przewozu jednego produktu oraz wielokomorowe - dedykowane do przewozu różnych produktów. Wyróżnia się również cysterny wielokomorowe z kolektorem pozwalające na przewóz więcej niż jednego rodzaju towarów ale o jednorodnej konsystencji.
Lobi Transport

Nasze Usługi

Wycena

Spedycja drogowa

Usługa w zakresie transportu drogowego, polegająca na organizacji przewozu z określonego  punktu A do punktu B.

Transport drogowy

Przewóz towarów drogą lądową za pomocą różnego rodzaju pojazdów dostosowanych do rodzaju transportowanego ładunku.

Transport ADR

Dziedzina transportu zajmująca się przewozem środków łatwopalnych, promieniotwórczych i specjalistycznych.

Spedycja drogowa

Usługa w zakresie transportu drogowego, polegająca na organizacji przewozu ładunku z określonego  punktu A do punktu B.

Transport cysternami

Spedycja i transport materiałów płynnych i półpłynnych.

Transport gabarytowy i ponadgabarytowy

Przewóz ładunków przekraczających dopuszczalne normy.

Potrzebujesz pomocy?

Kontakt
Wyślij zapytanie