Na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniu firmy transportowej?

Obecnie na rynku można znaleźć szereg firm oferujących przewóz ładunków bądź osób. W ich ofercie znajdziemy różnorodne korzyści, z którymi warto dogłębnie się zapoznać. To przecież od firmy transportowej zależy sposób i terminowość realizacji naszych wysyłek. Przy wyborze firmy transportowej często zresztą mylnie kierujemy się samą ofertą cenową. Warto zwrócić uwagę również na inne aspekty.

Rodzaj ładunku

To jaki ładunek mamy do przewożenia, jak często i w jakich warunkach powinny się odbywać transporty to zasadnicze pytania, które należy zadać sobie przy wyborze firmy transportowej. Do tego dochodzą kwestie jaki transport dokąd wysyłamy nasz transport. Czy są to wyłącznie trasy krajowe, czy też międzynarodowe, czy to jest przewóz całych palet czy raczej drobnicowy. Czy zależy nam na ekspresowych wysyłkach czy nasz ładunek może zaczekać. W szczególnych przypadkach kiedy mamy do czynienia z transportem wielkogabarytowym, niskopodwoziowym bądź ADR (ładunek określony jako niebezpieczny) wówczas te kwestie powinny stanowić priorytet w wyborze firmy transportowej.

Doświadczenie w branży

Wieloletnie doświadczenie i pozytywne rekomendacje to bardzo wartościowe informacje jakie możemy uzyskać o potencjalnym partnerze biznesowym. Obecnie polecenia to najpopularniejsza forma pozyskiwania wartościowych kontaktów. Jednak trzeba oczywiście każdorazowo zweryfikować taką informację. Długoletni staż firmy transportowej to także wiedza, jaką zdobyto przez lata pracy. To także znajomość przepisów lokalnych i międzynarodowych dotyczących zasad przewożenia poszczególnych rodzajów ładunków. Warto dopytać w nowej firmie o kierowców, jaki jest ich staż, jakie mają doświadczenie, czy mają wymagane przepisami pozwolenia i uprawnienia. To ostatecznie od nich zależy bezpieczeństwo i terminowość przewozu naszego ładunku.

 

Cena i jakość usług

Oczywiście kolejnym z ważnych czynników jest kwestia ceny. Jest to czynnik, który także wpływa na decyzję o wyborze firmy transportowej. Jednak warto zwrócić uwagę na priorytety jakie stawiają przed nami nasi odbiorcy. Cena nie zawsze idzie z jakością usług. To ostatecznie nasz odbiorca będzie nam wystawiał ocenę za cały proces dostawy, a nie firmie transportowej. Stąd tak ważne jest, aby kierować się przy wyborze nadrzędną wartością jaką jest zadowolenia naszego odbiorcy z otrzymanej przesyłki.

 

Jak widać wybór firmy transportowej to szereg pytań, które należy zadać sobie przed rozpoczęciem poszukiwań. Dobrym sposobem na rozpoczęcie współpracy jest okres próbny. Kiedy możemy sprawdzić czy dana firma jest w stanie spełnić nasze oczekiwania i realizować zlecenia zgodnie z wymaganiami. Konkretne określenie swoich wymagań zdecydowanie ułatwia współpracę i ogranicza ilość możliwych błędów i pomyłek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *